Czy certyfikat SSL to konieczność?

Chcesz wiedzieć, dlaczego SSL jest niezbędny? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź!
Czy SSL jest ważny? Czy potrzebujesz SSL? Czy musisz zapinać pasy podczas jazdy samochodem? Czy podczas oglądania zaćmienia słońca musisz zakładać okulary ochronne? Jeśli chodzi o pierwsze trzy pytania, odpowiedź brzmi „TAK!” Ta sama odpowiedź dotyczy czwartego pytania, chyba, że posiadasz maskę spawalniczą. 🙂

Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej w 2023 roku, potrzebujesz SSL. Certyfikat SSL nie jest już luksusem, to obecnie konieczność. Zapytasz – “dlaczego?”.

Oto pięć głównych zalet korzystania z certyfikatu SSL.

 1. SSL chroni dane
  Podstawową funkcją certyfikatu SSL jest ochrona komunikacji serwer-klient. Po zainstalowaniu SSL każda informacja jest szyfrowana. Mówiąc prościej, dane są zablokowane i mogą zostać odblokowane tylko przez zamierzonego odbiorcę (przeglądarkę lub serwer), ponieważ nikt inny nie może mieć klucza do ich otwarcia. Mając do czynienia z poufnymi danymi, takimi jak identyfikatory, hasła, numery kart kredytowych itp., SSL pomaga ochronić się przed złośliwą armią hakerów i skimmerów.
 1. SSL potwierdza Twoją tożsamość
  Drugim podstawowym zadaniem certyfikatu SSL jest zapewnienie uwierzytelnienia w witrynie internetowej. Weryfikacja tożsamości jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa w sieci. Nie ma wątpliwości, że internet jest coraz bardziej zwodniczy. W 2009 roku, pewien mężczyzna przebył ponad 600 kilometrów, aby spotkać się z dziewczyną, którą poznał na Facebooku, tylko po to, by odkryć, że został oszukany przez dwóch mężczyzn, którzy wspierali rywalizujący klub piłkarski. Jednak nie wszystkie takie historie są zabawne. Zdarzały się przypadki, w których ludzie stracili tysiące dolarów na fałszywych stronach internetowych. Tutaj do gry wkracza certyfikat SSL. Jeśli chcesz zainstalować certyfikat SSL, musisz przejść przez proces weryfikacji ustalony przez niezależną stronę trzecią zwaną urzędem certyfikacji (CA). W zależności od typu certyfikatu, CA weryfikuje Twoją tożsamość. Kiedy już udowodnisz swoją tożsamość, Twoja witryna uzyska odpowiednie wskaźniki zaufania. Pomyśl o tym, jak o zweryfikowaniu konta na Facebooku. Taka weryfikacja zapewnia, że ​​żaden oszust nie stworzy fałszywej strony internetowej udającej Twoją. Z technicznego punktu widzenia nazywa się to phishingiem. W ten sposób SSL pomaga użytkownikom w dotarciu do Twojej prawdziwej witryny, chroni ich przed oszustwami i wzmacnia Twoją reputację.
 1. Lepszy ranking w wyszukiwarkach
  W 2014 roku Google wprowadził zmiany w swoim algorytmie, aby dać przewagę witrynom obsługującym HTTPS. Było to widoczne w różnych badaniach przeprowadzonych przez ekspertów SEO na całym świecie. Istnieje silna korelacja między protokołem HTTPS a pozycjami w wyszukiwarkach.
 1. SSL pomaga spełnić wymagania PCI / DSS
  Jeśli akceptujesz płatności online, musisz wiedzieć co nieco o wymaganiach PCI / DSS. Aby otrzymywać płatności online, Twoja witryna musi być zgodna z PCI. Posiadanie zainstalowanego certyfikatu SSL jest jednym z 12 podstawowych wymagań stawianych przez branżę kart płatniczych (PCI). Dlatego SSL jest niezbędny – czy tego chcesz, czy nie.
 1. SSL zwiększa zaufanie klientów
  Oprócz szyfrowania i uwierzytelniania certyfikaty SSL są niezbędne z punktu widzenia zaufania klientów. Łatwe do zidentyfikowania znaki informują użytkowników, że przesyłane przez nich dane będą zabezpieczone. Gdy dowiedzą się, że jesteś legalnym podmiotem, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że skorzystają z Twoich usług, a także ponownie odwiedzą Twoją witrynę.

Aby zapewnić bezpieczniejsze przeglądanie stron internetowych od 2018 r., Google zdecydował się oznaczyć witryny, które nie mają zainstalowanego certyfikatu SSL. Jeśli ktoś nie zastosuje się do tej zasady, wszystkie popularne przeglądarki internetowe używane na całym świecie, takie jak Google Chrome i Firefox Mozilla, ukarzą go, wyświetlając ostrzeżenie „Niezabezpieczone” na pasku adresu URL. Może się zdarzyć, że w niedalekiej przyszłości strona może zostać zablokowana do ładowania w przeglądarce. Bez względu na to, jaką masz witrynę, od osobistego bloga po dowolny portal zakupowy SSL jest obowiązkowy, a rezygnowanie z niego może spowodować utratę odwiedzających, z czym na pewno, żaden właściciel witryny nie chciałby się zmierzyć. Jak bezpiecznie czułbyś się, gdyby przeglądarka ostrzegała Cię przed „niezabezpieczoną” witryną? Ponieważ to właśnie jest wyświetlane w Chrome, jeśli nie masz certyfikatu SSL. Chcesz tego? Oczywiście, że nie.

Więc na co czekasz? Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL i dodaj warstwę ochrony do swojej witryny!