Integracja Systemów Informatycznych

Integracja systemów informatycznych w firmie pozwala usprawnić procesy i wymianę informacji, a także zoptymalizować koszty. Dzięki temu praca jest łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej efektywna! Dla Ciebie i Twojego zespołu.

Integracja systemów informatycznych to proces umożliwiający wymianę danych miedzy różnymi systemami IT. Łączy on wiele elementów w całość i daje on różnym systemom możliwość korzystania ze swoich zasobów takich jak pliki, dane albo informacje. Zintegrować można stronę internetową, sklep internetowy, bazy danych, systemy B2B/B2C, CRM, API i ERP. Integracja systemów IT niesie za sobą nowoczesne standardy zarządzania biznesem, które diametralnie ułatwiają pracę i sprzedaż. Przykładowo może ona się przydać, jeśli tworzysz nowy sklep internetowy i chcesz, żeby sklep pokazywał aktualne stany magazynowe udostępniane przez zewnętrzny system. Albo jeśli chcesz mieć fakturację w systemie, by nie robić tego ręcznie – wtedy też integracja systemów informatycznych jest kluczowa. Zastosowań integracji jest jeszcze więcej! Potrzebujesz, aby pytania ze strony www trafiały bezpośrednio do handlowców w systemie CRM? Komunikacja między oddziałami firmy wymaga automatyzacji? Wszystko to jest możliwe do rozwiązania dzięki integracji. Pomożemy Ci wybrać technologię odpowiednią do Twoich potrzeb.

Jakie korzyści daje integracja systemów IT dla Twojego biznesu?

Integracje systemów IT
01

AUTOMATYZACJA I OPTYMALIZACJA PRACY

INTEGRACJA SYSTEMÓW IT

Technologia pozwala zautomatyzować wiele procesów w firmie. Zewnętrzne systemy kasowo-księgowe do wystawiania faktur i płatności online, oprogramowania do zarządzania magazynem, logistyką i sprzedażą, narzędzia do komunikacji i przepływu danych między pracownikami i dostawcami. Każde z nich pozwala optymalizować czas pracy i skupić się na rozwoju biznesu. To także mniej pomyłek, brak czasochłonnych działań „kopiuj-wklej”, dokładniejsze analizy wyników, lepsza obsługa klienta oraz nowoczesny wizerunek w oczach bardziej zmotywowanego pracownika.

02

WSPARCIE SPRZEDAŻY I MARKETINGU

INTEGRACJA SYSTEMÓW IT

Integracja z porównywarkami cen (np. Ceneo) albo z marketplace’ami (np. Empik, Allegro) pozwala na skuteczniejszą sprzedaż i wyższe obroty. Marketing Automation daje Ci możliwość wysłania maili do grupy docelowej określonej w CRM. Integracja z social mediami usprawnia komunikację z klientami i fanami Twojej marki. Integracja może też sprawić, że zapytania ofertowe będą trafiać ze strony internetowej bezpośrednio do wewnętrznego systemu CRM, a reklamacja złożona przez formularz na stronie www trafi do zewnętrznego systemu obsługi klienta. Opcji jest bardzo wiele, pomożemy zaimplementować te, które są stworzone dla Ciebie!

03

NIŻSZE KOSZTY DZIAŁALNOŚCI

INTEGRACJA SYSTEMÓW IT

Automatyczne przesyłanie i przetwarzanie danych między systemami to oszczędność czasu i efektywniejsza praca zespołu. Zaoszczędzony czas pracownicy mogą wykorzystać na inne zadania biznesowe, a Ty nie inwestujesz w etat, który można zautomatyzować. Integracja systemów przyspiesza pracę całej firmy i poszczególnych osób. Zamiana skostniałych schematów na nowoczesne technologie pozwala łatwiej generować zyski.

04

SZYBSZE DECYZJE BIZNESOWE

INTEGRACJA SYSTEMÓW IT

Szybki dostęp do kluczowych informacji i wyników sprawia, że menadżerowie w firmie ekspresowo widzą obraz sytuacji i mogą podejmować jeszcze trafniejsze decyzje biznesowe. Integracja systemów informatycznych umożliwia lepszą analitykę oraz sprawną wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi działami lub lokalizacjami firmy.

05

SPÓJNOŚĆ DANYCH

INTEGRACJA SYSTEMÓW IT

Dane wprowadzone do jednego systemu mogą być wykorzystywane w wielu innych aplikacjach. Taka organizacja danych oszczędza czas, jak również ogranicza ryzyko posługiwania się nieaktualnymi lub błędnymi informacjami. Dzięki integracji migracja danych jest szybka i prosta.

06

SPERSONALIZOWANA INTEGRACJA

INTEGRACJA SYSTEMÓW IT

Każdy biznes to inne możliwości. Chcesz poznać szanse na automatyzację i usprawnienie procesów na Twojej stronie lub sklepie internetowym? Skontaktuj się z nami, opowiedz o swojej firmie, jej procesach i dotychczas wykorzystywanych narzędziach. Zobaczymy czy są lepsze i bardziej efektywne rozwiązania dla Twojego serwisu, a także jakie nowości można wdrożyć, aby Twojej firmie pracowało się lepiej, szybciej i przyjemniej.

Jak wygląda proces integracji systemów informatycznych razem z naszą agencją i software housem?

Cena konsolidacji różnych systemów informatycznych w jednym środowisku zależy od ich liczby i rodzaju. Znaczenie ma również zakres integracji oraz ewentualna potrzeba przeszkolenia pracowników z nowego systemu. W końcu każda branża ma różne potrzeby i wykorzystuje inne rozwiązania. Pewne jest jednak, że warto zdecydować się na integrację, bowiem niesie szereg korzyści! Pozwala firmie rozwijać się oraz prowadzić procesy w duchu innowacji i optymalizacji. Finalnie koszt integracji i tak się zwraca. A jak wyglądają etapy współpracy przy integracji systemów?

Analiza aktualnej sytuacji, potrzeb Twojej firmy, wykorzystywanych systemów i procesów. Identyfikujemy wyzwanie i potencjalne obszary do poprawy.

Bazując na analizie, co wymaga integracji w Twojej firmie, wyceniamy projekt i podpisujemy umowę.

Strony internetowe
Strony internetowe

Realizujemy projekt integracji systemów, a następnie testujemy czy wszystko przebiega zgodnie z założeniami. Po wdrożeniu Twoja firma korzysta z nowych możliwości!

Nie martw się o nowe procesy w firmie.
Możesz liczyć na nasze wsparcie po integracji oraz szkolenie dla Twoich pracowników. Nowoczesne funkcje mają na celu przyspieszyć i ułatwić pracę w Twojej firmie, a my pomożemy Ci w tym.

Integracja systemów informatycznych

Co możemy wdrożyć w Twoim sklepie i stronie internetowej?

Zależnie od potrzeb Twojego biznesu możemy zintegrować:

Najczęściej integrowane kategorie systemów informatycznych:

Porozmawiajmy o potrzebach Twojej firmy i tym, jak możemy Wam pomóc.
Cel? Pracować sprytniej, mądrzej i efektywniej.